Babski Poniedziałek w Kinie Millennium
"Drugie życie"
15 czerwca 2026, godz. 15:45, 18:00 i 20:15
Zapraszamy na największe kobiece wydarzenie w regionie - Babski Poniedziałek! W programie wieczoru trzy seanse filmowe i wyjątkowy kiermasz!
Bądź gotowa na Babski Poniedziałek!
Program wieczoru:
- od godz. 17:00 - kiermasz
- godz. 15:45, 18:00 i 20:15 - seans filmu "Drugie życie"
„Drugie życie” – zdobywca nagrody publiczności na festiwalu filmowym w Wenecji – to emanujący optymizmem i pogodą ducha portret dojrzałej kobiety, w którą wciela się Carmen Maura („Kobiety na skraju załamania nerwowego”, „Volver”).
María Ángeles od czterdziestu lat mieszka w słonecznym apartamencie w sercu marokańskiego Tangeru. To miejsce, które pamięta jej miłość, codzienne rytuały i całe życie zapisane w ścianach, meblach i drobnych gestach. Gdy zostaje zmuszona do opuszczenia swojego domu, nie potrafi się z tym pogodzić – bo dom to nie tylko adres, lecz część tożsamości. To, co początkowo wydaje się bolesną koniecznością, nieoczekiwanie stanie się jednak nowym początkiem. W życiu Marii Ángeles pojawi się miejsce zarówno na nowe grono przyjaciół, jak i na niespodziewaną miłość.
Nowy film Maryam Touzani („Turkusowa suknia”) to poruszająca i uskrzydlająca opowieść o przywiązaniu do miejsca, o dojrzałym życiu bez rezygnacji z siebie i o kobiecej niezależności, która nie zna wieku. Na ekranie zachwyca Carmen Maura, ikona filmów Almodóvara, tworząc jedną z najbardziej magnetycznych i energetycznych ról ostatnich lat – pełną humoru, uporu i czułości. „Drugie życie” to kino delikatne, słoneczne i bliskie widzowi. Opowieść o tym, że czasem, by ocalić siebie, trzeba zawalczyć o swój dom. I że nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.
- Wszystkich zainteresowanych wystawieniem się podczas Babskich Poniedziałków prosimy o kontakt mailowy na adres: babski@csm.tarnow.pl
tytuł wiadomości: Babski Poniedziałek + nazwa firmy. Przykład: „Babski Poniedziałek - Kino Millennium".
w treści prosimy krótki opis tego, czym firma się zajmuje oraz imię, nazwisko i telefon kontaktowy. - Wystawienie się na kiermaszu jest płatne.
- Wystawcy mogą brać udział w kiermaszu raz na 2 miesiące.